Antell ja Herman IT yhteistyöhön

Antell ja Herman IT solmivat yhteistyösopimuksen Antellin kapasiteettipalveluiden tuotannosta. Valtakunnallisesti tunnettu henkilöstöravintola-, kahvila- ja leipomoalan yritys Antell päätyi saamastaan suosituksesta ottamaan yhteyttä kajaanilaiseen Herman IT:hen.
Tavoitteena oli tehostaa Antellin toimintaa siirtymällä omasta fyysisestä konesalitilasta Herman IT:n tarjoamaan kapasiteettipalveluun. Antellille oli tärkeää löytää osaava kumppani läheltä. Yrityksessä arvostetaan suomalaisuutta ja pohjoisuutta.
”Uskomme vahvasti siihen, että homma toimii parhaiten silloin, kun liiketoiminnan osa-alueet ovat tasapainossa ja jokainen toteuttaa ominta osaamistaan. Me keskitymme laadukkaiden henkilöstöravintola-, kahvila- ja leipomoalan palveluiden ja tuotteiden tuottamiseen. Kumppa-nimme pitää huolen, että konesaliprosessimme pyörii sujuvasti ja ennen kaikkea turvallisesti”, Antellin järjestelmäkehityspäällikkö Ari Huilaja kertoo.
”Me Herman IT:llä haluamme olla Antellille kumppani, joka pystyy auttamaan heitä digitalisaa-tion hyödyntämisessä Antellin liiketoiminnan eri osa-alueilla. Pitkä sopimus vahvan ja valtakunnallisesti tunnetun yrityksen kanssa on merkittävä luottamuksen osoitus Herman IT:lle”, Janne Lukkari sanoo.
Suosittelija:
Käyttöönotto oli tiukasta aikataulustaan huolimatta nopea ja onnistunut prosessi. Herman IT:n tuotantotiimi teki erittäin hyvää työtä ja vuoropuhelu meidän tekniikan kanssa oli mutkatonta.
Ari Huilaja
Referenssin infoboxi

Tiedot
Tilaaja: | Antell |
Ajankohta: | 2017 - |
Toimittajan yhteyshenkilö: |
Janne Lukkari |
Lisätietoja
Tagit
Liiketoimintaprosessi
![]() |
Laatu, turvallisuus ja ympäristö |
![]() |
Tietohallinto |
![]() |
Tuotanto |
Erikoisosaaminen
![]() |
It-infrapalvelut |
![]() |
It-omaisuuden hallinta |
![]() |
Ketterät menetelmät |
![]() |
Konesalipalvelut |
Toimialakokemus
![]() |
Asiantuntijapalvelut |
![]() |
IT |
Tarjonnan tyyppi
![]() |
Toteutustyö |
![]() |
Tuki- ja ylläpitotyö |
Omat tagit
kapasiteettipalvelut
Herman IT - Asiantuntijat ja yhteyshenkilöt
Asiantuntijoita ja yhteyshenkilöitä ei ole vielä kuvattu.
Herman IT - Muita referenssejä
Herman IT - Muita bloggauksia
It- ja ohjelmistoalan työpaikat
- Rekrytointi.com - Senior Cloud Developer (GCP/KUBERNETES)
- Rekrytointi.com - Testauspäällikkö
- Frends iPaaS - Incident Manager | 50-69K
- Rekrytointi.com - IT Project Manager, F35-hanke
- Rekrytointi.com - Järjestelmäasiantuntija, Millog Oy Lyly
- Rekrytointi.com - Laatuasiantuntija (vuorotteluvapaasijaisuus)
- Rekrytointi.com - Portfoliohallinnan asiantuntija, TECH-toiminto
Premium-asiakkaiden viimeisimmät referenssit
- Druid Oy - Veikkauksen sisällönhallintajärjestelmän uudistusprojekti
- TaxDome - Tilitoimisto Smart Office valitisi TaxDomen Toiminnanohjausohjelmiston
- Aveso Oy - Case Vantaan Energia – Modernit työkalut ja menetelmät tehostamaan master datan hallintaa
- Innofactor Oyj - Auditointi toi Digitan HR-ratkaisun kehityskohteet päivänvaloon
- Codemate - Cost-effective and high-quality wireless condition monitoring
- Innofactor Oyj - Ainutlaatuinen sovellus lintujen tunnistamiseen laulun perusteella
- Esri Finland Oy - Hangon Satamassa päätöksenteon tukena toimii tietomallipohjainen paikkatietoalusta
Tapahtumat & webinaarit
- 06.12.2023 - TaxDome Demo: Toiminnanohjausohjelmisto Tilitoimistoille
- 12.12.2023 - NetSuite for Dummies – Understanding the Basics
- 18.12.2023 - TaxDome Demo: Toiminnanohjausohjelmisto Tilitoimistoille
- 21.12.2023 - TaxDome Demo: Toiminnanohjausohjelmisto Tilitoimistoille
- 27.12.2023 - TaxDome Demo: Toiminnanohjausohjelmisto Tilitoimistoille
Premium-asiakkaiden viimeisimmät bloggaukset
- Vaimo Finland Oy - CDP ja asiakaspolun analytiikka
- Innofactor Oyj - Onko generatiivinen AI ehtinyt vielä rantautua suomalaisyrityksiin?
- Staria Oyj - NetSuite on kokonaisvaltainen liiketoiminta-alusta valmistaville yrityksille
- Mepco Total - Accountor HR Solutions Oy - Palkka-avoimuus tulee – oletko valmis?
- Mepco Total - Accountor HR Solutions Oy - Uusi HR-raportoinnin mullistava Mepco Analytiikka-ratkaisu esiteltiin lanseeraustilaisuudessa
- Mepco Total - Accountor HR Solutions Oy - Valjasta HR-data hyötykäyttöön ja ennakoi reagoinnin
- Mepco Total - Accountor HR Solutions Oy - Kehitä liiketoimintaasi HR-analytiikalla – Accountor ja Integrata kehittivät ratkaisun parempaan päätöksentekoon
![]() |
Digitalisaatio & innovaatiot blogimediaBlogimediamme käsittelee tulevaisuuden liiketoimintaa, digitaalisia innovaatioita ja internet-ajan ilmiöitä |