Huippuseminaari - Hyvä parempi projekti

Hyvä, parempi, PROJEKTI –seminaarissa opitaan ja verkostoidaan projektityön tekemisen uusien tuulien parissa. Ohjelma koostuu asiantuntijaluennoista sekä mahdollisuudessa verkostoitua ja oppia muilta alan ammattilaisilta.
Miksi? Kuka meistä ei osallistu projektityöhön? Niinpä, varmasti jokainen meistä osallistuu. Mutta mitkä tekijät määrittelevät onnistuneen projektin? Miksi niin moni projekti epäonnistuu? Mitkä menetelmät ja työkalut ovat ajankohtaisia ja hyväksi todettuja?
Muun muassa näihin kysymyksiin löydät vastauksia Sytykkeen Huippuseminaarissa 2020. Kuulet paljon case –esimerkkejä ja kokemuksia. Lisäksi rennoissa iltatilaisuuksia luot uusia suhteita ja opit muilta alan ammattilaisilta.
Kenelle? Projektityötä tekevät henkilöt, projektipäälliköt, projektijohtajat, systeemityön parissa työskentelevät, arkkitehtuurista vastaavat henkilöt, näiden ratkaisujen toimittajat, ostajat ja käyttäjät. Osallistujamäärä seminaariin on 80-100 osallistujaa.
Missä ja milloin? Silja Serenade risteily Tukholmaan, lähtö Helsingistä 15.4.2020, paluu Helsinkiin 17.4.2020. Seminaariohjelma alkaa laivalla 15.4 klo 13.00, sitä ennen mahdollisuus lounaalle (laivalla). Paluu Helsinkiin 17.4.2020 klo 10.30.
Tapahtuman tiedot
Päivämäärä: | 15.04-17.04.2020 |
Kaupunki: | Helsinki |
Paikka: | Silja Serenade |
Lisätty: | 13.1.2020 |
![]() |
Muita tapahtumia |
![]() |
Digitalisaatio & innovaatiot blogimediaBlogimediamme käsittelee tulevaisuuden liiketoimintaa, digitaalisia innovaatioita ja internet-ajan ilmiöitä |