WEBINAARI: Liiketoiminnan digitalisointi tuotetiedon hallinnan avulla - Case TOOLS


TERVETULOA WEBINAARIIN: LIIKETOIMINNAN DIGITALISOINTI TUOTETIEDON HALLINNAN AVULLA - CASE TOOLS
Aika: 6.5.2020 klo 10.00
TOOLS on Pohjoismaiden johtava teollisuuskomponenttien ja -tarvikkeiden toimittaja. TOOLS Online on ammattilaisille suunnattu verkkokauppa, joka sisältää kymmeniä tuhansia tuotteita teollisuuden ykkösmerkeiltä. Koska verkkokaupan tarjoama on laaja, TOOLS luottaa Magentoon verkkokaupan alustana sekä käyttää markkinoinnin ja myynnin tukena InRiverin tuotetiedonhallinnan järjestelmää (PIM).
Osallistu webinaariin ja kuule, kuinka asiakkaamme TOOLS on hyötynyt tuotetiedon hallinnasta, miten verkkokauppa toimii Magento-alustalla ja kuinka tärkeää on, että sekä tuotetiedonhallinnan järjestelmän että verkkokauppa-alustan toimittaa heille yksi ja sama toimittaja.
Opit:
- Miksi Magenton modulaarinen alusta on hyödyllinen TOOLSille
- Miksi TOOLS käyttää tuotetiedon hallintaa
- Millaisia hyötyjä TOOLS on saavuttanut tuotetiedon hallinnalla
- Miksi on tärkeää, että sekä verkkokauppa-alustan että tuotetiedonhallinnan järjestelmän toimittaa heille sama toimittaja
Ajankohta: ke 6.5.2020 klo 10.00
Esiintymässä:
- Henri Hauhia, Business Consultant, Vaimo Finland Oy
- Timo Kaartinen, MDM-päällikkö, TOOLS
Webinaarin kesto on noin 1h.
Ellet pääse mukaan tuona ajankohtana, rekisteröidy silti - lähetämme tallenteen sinulle webinaarin jälkeen.
Tapahtuman tiedot
Päivämäärä: | 06.05.2020 |
Tyyppi: | Webinaari |
Lisätty: | 27.4.2020 |
![]() |
Muita tapahtumia |
![]() |
Digitalisaatio & innovaatiot blogimediaBlogimediamme käsittelee tulevaisuuden liiketoimintaa, digitaalisia innovaatioita ja internet-ajan ilmiöitä |