Design System -aamiainen Helsingissä 9.5.2019

Tervetuloa Eficoden Design System -aamiaiselle torstaina 9. toukokuuta Helsinkiin.
Design System -aamiainen 9. toukokuuta
Tervetuloa Eficoden Design System -aamiaiselle torstaina 9.5. Helsingissä kuulemaan, mistä Design Systemissä on pohjimmiltaan kyse. Aamiaisella kuulet Design Systemin käytännön hyödyistä ja askelista sen ottamiseksi käyttöön.
Ohjelma alkaa klo 8.30 aamiaistarjoiluilla ja jatkuu klo 9.00 ohjelmalla.
Tilaisuudessa käydään läpi tiiviissä ja ymmärrettävässä muodossa, miten Design System toimii parhaiden toimintatapojen ja automaation perustana sekä saat vinkkejä siihen, miksi se palvelee suunnittelijoiden ja kehittäjien välisessä yhteistyössä. Konkreettisena esimerkkinä kuulet, miten Vaisalan Development and Design System on rakennettu.
Tilaisuus on ensisijaisesti tarkoitettu design- ja hankepäättäjille, liiketoimintajohdolle ja tuoteomistajille.
Ilmoittautumiset viimeistään 3.5. Paikkoja rajoitettu määrä! Kutsu myös kollegasi mukaan.
Tapahtuman tiedot
Päivämäärä: | 09.05.2019 |
Kaupunki: | Helsinki |
Paikka: | Pohjoinen Rautatiekatu 25 |
Lisätty: | 18.4.2019 |
![]() |
Muita tapahtumia |
![]() |
Digitalisaatio & innovaatiot blogimediaBlogimediamme käsittelee tulevaisuuden liiketoimintaa, digitaalisia innovaatioita ja internet-ajan ilmiöitä |