Bitesize: Helpota asiakkaan tietosuoja-arviointeja ja ostopäätöstä
Tervetuloa bitesize-aamukahville kera GDPR-sovelluskirjaston Soili Meklinin ja Risto Korhosen. Kahvittelun keskiössä on miten ohjelmistojen ja digipalveluiden kehittäjät voivat helpottaa ja nopeuttaa asiakkaiden hankintapäätöksiä tarjoamalla proaktiivisesti myös tietosuoja-arviointeihin tarvittavat tiedot.
Luvassa on antoisa 30 minuuttinen, jonka aikana hörpitään lyhyt alustus ja nautitaan keksin verran myös yhteisestä keskustelusta.
Emme tarjoile myyntipuheita vaan arvokkaita näkemyksiä ja käytännön vinkkejä, jotka voit viedä suoraan liiketoimintaasi. Olethan ajoissa paikalle, sillä kuten muitakaan kahvipöytäkeskusteluja, tilaisuutta ei tallenneta.
Miksi sinun kannattaa osallistua
- Opit ymmärtämään, mitä asiakkaat odottavat softapalveluiden tietosuojalta ennen ostopäätöstä.
- Tutustut tietosuojaan liittyviin suurimpiin esteisiin ostamisprosessissa.
- Saat lyhyen demon softapalveluntarjoajille maksuttomasta GDPR-sovelluskirjastosta ja opit, kuinka se voi parantaa palvelusi näkyvyyttä.
Tilaisuus on räätälöity erityisesti SaaS-yritysten perustajille, toimitusjohtajille, myynnistä ja markkinoinnista vastaaville sekä asiakkaiden tietosuojaselvityksiin osallistuville.
Ota kuppi kuumaa ja hyppää langoille!
Tapahtuman tiedot
Päivämäärä: | 05.03.2024 |
Tyyppi: | Webinaari |
Lisätty: | 2.2.2024 |
Muita tapahtumia |
Digitalisaatio & innovaatiot blogimediaBlogimediamme käsittelee tulevaisuuden liiketoimintaa, digitaalisia innovaatioita ja internet-ajan ilmiöitä |