Koulutusta CAD-, CAM- ja 3D-teknologioihin yrityksille ja yksityisille
3D-Cadsolutions on McNeel Europen valtuutettu Rhino-koulutuskeskus, ja Antti Sulkanen on pedagogisesti pätevä kouluttaja.
Antti Sulkasen koulutusoikeudet ja kokemus:
- Valtuutettu Rhinoceros-kouluttaja (McNeel Europe, Barcelona, 2003)
- Valtuutettu Flamingo-kouluttaja (McNeel Europe, Barcelona, 2006)
- Valtuutettu Rhinoceros 4.0 -kouluttaja (McNeel Europe, Barcelona, 2007)
- AutoCAD-kokemus vuodesta 1992
- Kouluttanut AutoCAD- ja Rhinoceros-ohjelmistoja vuodesta 2002
- Käyttänyt ja kouluttanut myös mm. AlphaCAM, RhinoCAM, VisualMill, VisualMill for SolidWorks, Stairdesigner ja StairCon ohjelmistoja
Tutustu Antin teho CAD-koulutukseen tästä!
Yrityskohtaiset koulutukset
Tarjoamme yksilöllisiä ja räätälöityjä 2D/3D CAD-, CAM-, CNC-, kaiverrus-, 3D-tulostus- ja 3D-skannaus-koulutuksia. Koulutukset toteutetaan pienryhmissä yhdestä kuuteen henkilöön, ja isommille ryhmille voidaan tarjota erillinen ratkaisu. Koulutukset räätälöidään asiakkaan tarpeiden mukaan, ja jokainen osallistuja saa henkilökohtaista opastusta. Koulutukset voidaan järjestää Tampereella tai asiakkaan omissa tiloissa. Asiakaskohtaisen koulutuksen toimitusaika on noin kaksi viikkoa.
3D-tulostus, 3D-skannaus, 3D-mallinnus ja CNC-koulutus
Koulutuksissa ja työpajoissa voidaan hyödyntää verstaallamme olevia koneita ja laitteita, kuten 3D-tulostimia, 3D-skannereita sekä CNC-jyrsin- ja laserkaiverruskoneita.
Fusion 360 -koulutus
Tarjoamme 3D-mallinnuskoulutusta Fusion 360 -ohjelmistolle. Koulutus räätälöidään täysin asiakkaan tarpeiden mukaan ja toteutetaan asiakaskohtaisesti.
Ohjelmistot, joilla koulutamme:
- Rhinoceros
- RhinoCAM
- progeCAD
- VisualMill
- VCarve Pro





























