Dear Lucy palvelee entistä paremmin Ruotsissa

Dear Lucy on tehnyt yhteistyösopimuksen ruotsalaisen We Striven kanssa. We Strive on markkinoinnin- ja myynnin konsulttiyritys, joka auttaa yrityksiä poistamaan markkinoinnin ja myynnin välisiä raja-aitoja. Yhteiset mittaristot ja tavoitteet auttavat tekemisen fokustamisessa ja auttavat parempiin tuloksiin. Dear Lucyn reaaliaikainen raportointityökalu toimii hankkeissa toiminnan vauhdittajana.
"On hienoa nähdä, miten Dear Lucy on onnistunut lisäämään asiakkaidensa myynnin tehoja. Yhdessä pystymme entistä konkreettisemmin parantamaan asiakasyritystemme myynti- ja markkinointioperaation tehokkuutta", kommentoi Mattias Kindgren, We Striven perustaja.
Dear Lucy tarjoaa uudenlaisen ratkaisun myynnin reaaliaikaiseen seurantaan. Dear Lucy toimii suoraan Pipedriven, HubSpotin ja Salesforcen kanssa, ja tarjoaa "heti-valmiin" raportointityökalun näiden päälle. Dear Lucy lukee dataa suoraan CRM-järjestelmästä, laskee reaaliaikaisesti sekä myyntiennusteen että myynnin tunnusluvut, ja tuo kaikki helposti kaikkien saataville interaktiivisten dashboardien avulla. Näin eri osastoille, ja päätöksentekijöille voidaan antaa suora näkymä myynnin todelliseen tilanteeseen. Tämä tehostaa päätöksentekoa kun reaaliaikainen data ja ennusteet on koko ajan saatavilla.
"We Strive on hyvä kumppani meille, ja sen missio on hyvin linjassa Dear Lucyn kanssa", kommentoi Taina Sipilä, Dear Lucyn toimitusjohtaja. "Saamme entistä enemmän kyselyitä ruotsalaisista yrityksiltä, joten teemme mielellämme yhteistyötä paikallisen kumppanin kanssa, joka ymmärtää Ruotsin markkinan ominaispiirteet ja pystyy tarjoamaan laajemman palvelupaketin myös ruotsiksi", Taina lisää.
Lue koko uutinen Dear Lucyn blogista.