Accountor ICT huolehtii Empowerin työasemista, ylläpidosta, päivityksestä ja ohjelmistopaketeista
Empower Oy on monikansallinen palveluyritys, joka toimittaa energia-, tietoliikenne- ja teollisuussektoreiden rakentamis-, ylläpito- ja asiantuntijapalveluita. Empowerin laaja IT-ympäristö käsittää lähes 2000 työasemaa yli 50 toimipisteessä.
Käyttäjätuesta nopea apu
Käyttäjätuen tärkein tehtävä on varmistaa, että asiakas voi hoitaa oman työnsä sujuvasti. Accountor ICT:ltä avun saa yhdestä numerosta joustavasti, asiakkaan omien aukioloaikojen mukaan.
Accountor ICT:n työasemakohtaisesti kiinteä hinnoittelu mahdollistaa palvelun tarkan budjetoinnin. Kilpailukykyinen hinta räätälöidään asiakkaan yksilökohtaisen tarpeen mukaan, ja se sisältää etä- ja lähituen asiakkaan toimiston aukioloaikojen puitteissa, tarvittaessa vaikka vuorokauden ympäri. Joustavan ja tehokkaan palvelun avulla yli 90 % ongelmatilanteista ratkaistaan lähes välittömästi. Tavoitteena on saada käyttäjä takaisin töihin niin pian kuin mahdollista. Kun ongelma voidaan hoitaa puhelun aikana, työntekijöiden aikaa säästyy ja tukipalvelun hinta pysyy edullisena. Lyhyt ja tehokas palveluketju säästää kaikkien resursseja.
Ohjelmallisista työkaluista Microsoft Lync on ylitse muiden. Palavereihin varatut ajat ovat puolittuneet, kun niitä varten ei enää tarvitse siirtyä paikasta toiseen. Erityisesti se, että palavereja voidaan järjestää pikaiseenkin tarpeeseen, nopeuttaa asioiden etenemistä. Paikallaolotieto auttaa asioiden käsittelyä huomattavasti, ja kysymyksiin saa vastauksen välittömästi. Sähköpostin käyttö on vähentynyt oleellisesti, kun kaikkia keskusteluja ei enää tarvitse käydä ”kirjeitse”.
Suosittelija:
Ohjelmallisista työkaluista Microsoft Lync on ylitse muiden. Palavereihin varatut ajat ovat puolittuneet, kun niitä varten ei enää tarvitse siirtyä paikasta toiseen. Erityisesti se, että palavereja voidaan järjestää pikaiseenkin tarpeeseen, nopeuttaa asioiden etenemistä. Paikallaolotieto auttaa asioiden käsittelyä huomattavasti, ja kysymyksiin saa vastauksen välittömästi. Sähköpostin käyttö on vähentynyt oleellisesti, kun kaikkia keskusteluja ei enää tarvitse käydä ”kirjeitse”.
Henri Jacobsson Production Director, ICT
Tiedot
Tilaaja: | Empower Oy |
Ajankohta: | 2017 |
Toimittajan yhteyshenkilö: |
Jari Meri, myynti- ja markkinointijohtaja, Accountor ICT |
Lisätietoja
Tagit
Liiketoimintaprosessi
Hankinta | |
Tietohallinto |
Erikoisosaaminen
Integraatiot | |
It-infrapalvelut | |
Ohjelmistokehitys | |
Palvelin- ja kapasiteettipalvelut | |
Pilvipalvelut / SaaS | |
Tietoliikennepalvelut | |
Tietoturva |
Toimialakokemus
Prosessiteollisuus | |
Raaka-aineet ja energia | |
Valmistava teollisuus |
Teknologia
Amazon Web Services | |
Azure | |
Microsoft |
Tarjonnan tyyppi
Konsultointi | |
Laitteet | |
Toteutustyö | |
Tuki- ja ylläpitotyö |
Omat tagit
Advania Finland - Asiantuntijat ja yhteyshenkilöt
Advania Finland - Muita referenssejä
Advania Finland - Muita bloggauksia
It- ja ohjelmistoalan työpaikat
- Laura - Ohjelmistokehittäjä
- Nordea - Senior Manual Test Engineer, Nordea Payments
- Nordea - Senior Test Automation Engineer with Python, Nordea Payments
- Nordea - Senior IT Analyst in SWIFT area
- Laura - C++ kehittäjä
- Nordea - Senior Backend Developer, Nordea Finance
- Laura - Palveluvastaava, tietohallinto
Premium-asiakkaiden viimeisimmät referenssit
- e21 Solutions Oy - Pakkausalan Benchmark-palvelu Mercamerilta
- Into-Digital Oy - S-Ryhmän rengasliiketoiminnan digitaalinen kauppapaikka
- Into-Digital Oy - Burger Kingin Whopperit, ravintolat, aukioloajat ja kampanjat verkossa
- Into-Digital Oy - Uusi Worldvision.fi viemään järjestön varainhankinta uudelle tasolle
- Netum Group Oyj - Radio- ja tv-museo Mastolassa opastaa kohta tekoälypohjainen asiakaspalvelija
- Netum Group Oyj - Peppi-järjestelmän ylläpito turvaa opiskelijoiden ja opettajien arjen sujuvuuden Lapin korkeakouluissa
- Into-Digital Oy - Suomalaisen työn uusi verkkopalvelu edistämään jäsenpalvelua ja -hankintaa
Tapahtumat & webinaarit
- 29.01.2025 - Modern toolchain and AI breakfast seminar with Eficode, AWS and HashiCorp
- 30.01.2025 - 30.1.2025 | Webinaari: Tehokkaampaa tuotantoa teollisuusyritykselle Fellowmindin Manufacturing Template -ratkaisulla
- 30.01.2025 - Suuri Rahoitusilta
- 30.01.2025 - Open Future
- 29.01.2025 - SecD-Day event
- 05.02.2025 - Smart Commerce Nordic 2025
- 05.02.2025 - AIX Forum - Medical Device Regulation and AI: Success Stories
Premium-asiakkaiden viimeisimmät bloggaukset
- Ready Solutions Oy - Mitä on Data Science tai datatiede?
- Ready Solutions Oy - Mikä on datatuote?
- Into-Digital Oy - Onnistunut verkkopalvelu – millainen se on ja miten niitä tehdään?
- Into-Digital Oy - Miksi verkkosivusto kannattaa uudistaa nyt, eikä sitten joskus?
- Netum Group Oyj - ”Jatkuva release-show ei tunnu kovin upealta” – tietojärjestelmäprojektin julkaisuprosessin kehittäminen
- Netum Group Oyj - Jälkitunnelmia ja -ajatuksia Kuntamarkkinoilta
- Into-Digital Oy - Oletko tekemässä B2B-verkkosivua? Huomioi ainakin nämä asiat
Digitalisaatio & innovaatiot blogimediaBlogimediamme käsittelee tulevaisuuden liiketoimintaa, digitaalisia innovaatioita ja internet-ajan ilmiöitä |